Tableau kupione przez Salesforce

Firma Tableau została kupiona przez Salesforce – lidera rynku CRM i jednego z największych dostawców usług w chmurze. Wartość transakcji to 15.3 mld dolarów.

Zarządy Tableau i Salesforce zatwierdziły transakcję, która ma być sfinalizowana do 31 października bieżącego roku.

Salesforce to dostawca oprogramowania w chmurze z siedzibą w San Francisco, w USA. Oprócz dostarczania oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami (CRM), Salesforce dostarcza kompletny zestaw aplikacji biznesowych związanych z obsługą klienta i automatyzacji działań marketingowych.

Tableau to światowy lider oprogramowania do wizualizacji danych i Business Intelligence z siedzibą w Seattle w USA. Oprogramowanie Tableau wykorzystuje ponad 86000 organizacji na całym świecie, takich jak: Charles Schwab, Verizon, Schneider Electric, Southwest i Netflix.

„Niewiarygodny sukcesy Salesforce są zawsze oparte na przewidywaniu potrzeb naszych klientów i dostarczanie im rozwiązań, których potrzebują do rozwoju ich firm,” skomentował transakcję Keith BlockCEOSalesforce.

Po transakcji Tableau nadal będzie działało niezależnie pod marką Tableau, siedziba pozostanie w Seattle, nie zmieni się też kierownictwo spółki, w tym szef-Adam Selipsky.