Tableau Stadium Show – Stadion Inea Poznań – relacja

21 Listopada mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty „Analiza operacyjna i  geograficzna firmy w jeden dzień”. Event odbył się na Stadionie Inea w Poznaniu i był pierwszym z cyklu Tableau Stadium Show. Kolejne tego typu wydarzenie będzie miało miejsce już w pierwszym kwartale 2018 roku.

Na wstępie dziękujemy za liczne przybycie. Zainteresowanie warsztatami Tableau bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Sala wypełniona była do ostatniego miejsca.

tableau

Główna idea warsztatów „Tableau Stadium Show” to pokazanie uczestnikom czym wyróżnia się Tableau, jakie może dać korzyści firmie oraz jak łatwe jest w obsłudze. Nie ograniczyliśmy się do prezentacji narzędzia, gdyż uznaliśmy, że najlepiej przekonać się o zaletach Tableau pracując na nim. Uczestnicy pod okiem naszych Konsultantów budowali od podstaw swoje pierwsze raporty. Na początek robiliśmy analizy w układzie geograficznym i prezentowaliśmy dane na estetycznych dashboardach. Następnie tworzyliśmy bardzo przydatne w każdej organizacji dashboardy KPI oraz wyszukiwaliśmy anomalii w danych. Możliwości łączenia różnych źródeł danych (datablending) sprawdzaliśmy na przykładzie porównania założeń budżetu do jego realizacji, a na koniec stworzyliśmy gotową do przedstawienia Zarządowi „Story”, dzięki czemu decydenci zobaczyli najważniejsze informacje o firmie na kilku logicznie po sobie ułożonych dashboardach.

Ze strony Uczestników padało wiele pytań, na które odpowiadali nasi Konsultanci, dzięki którym ponad 30 osób przekonało się, ze Analiza operacyjna i geograficzna firmy w jeden dzień jest możliwa!

Na koniec warsztatów przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich Uczestników-zwiedzanie Stadionu Inea. Przewodnik oprowadził wszystkich po najważniejszych punktach stadionu, opowiedział o sposobie jego funkcjonowania oraz o klubie Lech Poznań, dzięki czemu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda dzień pracy piłkarzy i całego klubu od kulis.